Tilbake til artikler

20. desember 2025

AMCAR #1 kan fort redde julestemningen!

Forsiden på nyeste utgave av AMCAR Magazine

Første utgave av AMCAR 2026 er allerede på vei ut til medlemmene.

Vi gjør det vi kan for å bidra til en flott jul, og kanskje det beste bidraget vi kan gi er at AMCAR #1 – 2026 fort kan komme tidlig, og forhåpentligvis så du har lesestoffet klart i romjulen.

Bli medlem her 

Les om flere medlemsfordeler her 

 

Her er noe av det du finner i det nye bladet:

Pontiac Trans Am Firebird

Helenes Firebird fikk forsideplass, og skinte om kapp med solen da AMCAR fotograferte den en flott junidag nede ved Mjøsa, men det har ikke alltid vært tilfelle. Da Helene kjøpte bilen var den full i masse rust, et resultat av at den i gamle dager har blitt brukt som helårsbil. Helene ga likevel ikke opp og har forvandlet Firebirden fra kull til en diamant. Candy-rød lakk, bladgull og en vakker eksoslyd er resultatet.

 

Oldsmobile Super 88 Holiday

Femtitallet var et magisk tiår hva gjelder bildesign, og Runes 1955 Oldsmobile Super 88 Holiday er et levende bevis på akkurat det. Flotte linjer, blank krom og to-tones lakk i sjarmerende rød og hvit er en uslåelig miks. Bilen er original, med kun en lett restaurering i bunn. Den fremstår som original og er en tidskapsel inn i rockens tiår. Under panseret finner du Oldsmobiles Rocket V8 som i sin tid var en av de ledende V8-motorene på markedet.

 

Treff og utstilling

Ellers får du også gode rapporter fra flere av verdens største arrangementer hva gjelder ting med motor. Reisebrev fra en førstereis som rapporterer fra sin tur til det legendariske Bathurst 1000 er en av storyene. En annen er oppsummeringen av det amerikanske på EICMA, samt hva som skjer med industrien i USA. Rapporten er basert på en tur til EICMA. En av, om ikke verdens største motorsykkelmesse. I tillegg har vi vært innom Indy 500-museet i Indianapolis, og viser frem hvilke godbiter som skjuler seg der.

 

Ellers kan vi nevne reportasjer om både 2007 Dodge Super Bee, 1960 Chevrolet Impala, 1951 Ford Custom og 1949 Buick Roadmaster, samt masse mer!

Ønsker du bladet i posten?

Bli medlem her

Les om flere medlemsfordeler her

Takk for din påmelding. Lukk