Tilbake til artikler

04. mars 2026

Årets andre AMCAR markerer magasinets 50-årsjubileum!

amcarforsidecopyystjueseks.jpg

Bladet er i trykken, og er på vei ut til medlemmene!

Årets andre og tidenes 481. AMCAR Magazine har gått i trykken, og som seg hør og bør feires bladets 50-årsjubileum med brask og bram.

Ønsker du å bli medlem og få tilsendt medlemsbladet i posten? Trykk her.

Eller sitter du enda på gjerdet? Sjekk ut alle medlemsfordelene ved å bli medlem.

Redaktør Lorden har gjort som han gjør best: dykket ned i gamle arkiver etter både gjemte og glemte skatter. Denne utgavens forside er basert på den aller første forsiden som noen gang ble laget for bladet, men med oppdaterte bilder. Inni bladet får du en svær reportasje hvor Lorden loser deg gjennom 50 år magasin-historie.

Som alltid får du også mange gode reportasjer om amerikanske kjøretøyer. Det går fra gammelt til nyere, med både et elegant og meget velholdt eksemplar av en 1976 Mercury Grand Marquis, En gentlemans hot rod i form av en 1961 Chevrolet Bel Air, til en skikkelig grom Camaro ZL-1 fra 2012. En herlig custom-sykkel har det også blitt plass til, i form av en 1972 Harley-Davidson Sportster med en kreativ motivlakkering.

Det blir også rapporter fra både inn- og utland. Vi har besøkt AM Car Garage Haugaland Zoo, en helt spesiell samling for den Corvette-interesserte. En av, om ikke den viktigste klassikerutstillingen, Retromobile, kommer det også rapport fra, med det beste av amerikanske biler som Paris hadde å by på i år. Vi har vært på garasjebesøk i Østfold, samt at vi dypdykker ned i Norsk Indy-historie.

Med andre ord er det nå som alltid masse lesestoff å forville seg ned i.

Ikke medlem enda? Bli det i dag.

Tagger

Takk for din påmelding. Lukk